Ozonlu Buhar Makinası;

       

         Profesyonel bakım işlemlerinde yoğum buharı ile yıpranmış, keratinleşmiş ölü hücreleri yumuşatarak bakım öncesi zemin hazırlar, buhar porlar içerisine yayılarak yağı, komedonları ve makyaj artıklarını derinlemesine temizler, bakım esnasında uygulanacak etki maddelerinin cilt tarafından emilimini kolaylaştırır, ozon özelliği ile uygulanacak bölgeyi dezenfekte eder.

HydraFacial Teknolojisi ;

       Dünyada cilt yenileme, leke ve akne tedavisinde mükemmel sonuçlar yaratan, yeni bir teknolojidir. Hydrafacial daha aydınlık, güzel ve genç bir cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlayan teknolojik uygulamadır.Bu yöntem ilk defa cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği bir sistemdir.

       Hydrafacial cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri, siyah noktalar, büyük gözenekler, yağlı cilt problemleri, akne tedavisinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.Ciltteki problemlere göre her yaş grubuna uygulanabiliyor.

       Haftada 1 kez olmak üzere, 4 ile 6 seanslık bir kür idealdir. Sonrasında güzel sonuçların devam ettirilmesi için ayda bir tek seans yapılması önerilir.

       Hydrafacial uygulaması nasıl yapılır?

 • Temizleme; cilt vakum sistemi ile derinlemesine temizlenir.

 • Sıvı-dermabrazyon; vakum ve sıvı kullanılarak peeling işlemi normal prosedürde yapılır. Leke, akne izi, leke ve gözenekli ciltlerde, tahriş yapmadan cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon sağlanır.

 • Serum uygulanması; sivilce, leke yada kırışıklıklar gibi ciltteki soruna göre özel serumlar uygulanır. Kuru cilt ve ince kırışıklıklar için hyalüronik asit içeren, beyaz ve siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve aşırı yağ bulunan T bölgesine yağı dengeleyici serum uygulaması yapılır.

 • Nemlendirme; özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyalüronik asit ve peptidler cilde uygulanır.

 • Led Terapi; sivilceler için mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır.

Led Maske ;

      

         Belirli frekanslardaki ışık enerjisi cilddeki dokuları uyararak hasarlı hücreleri uyarabildiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Led'li Işık maskesi ise doğru frekansı cildinize göndererek farklı problemlerde çözüm sunmaktadır. 

         Cildin yaşlanma süreci ciltteki temel maddelerin ciltten uzaklaşması ile gerçekleşir. Örneğin Cildimizde hali hazırda bulunan Hyaluronik Asit cildimizden çevre etkenleri veya yaş'a başlı olarak azalır veya uzaklaşırsa cilt'te kırışıklık meydana gelir. Işıklı Led maske ile bu maddelerin cildinizde kalmasını hatta çoğalıp daha genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Barındırdığı birden fazla ışık frekansı ile birçok probleme ayrı ayrı hitap etmektedir.

          Günlük olarak 30 Dakika kullanılmasını öneriyoruz. 10 dk. x 3 kerelik set işlem yapılabilir.

 

        Faydaları Nelerdir ?

 1. Leke ve sivilceye neden olan bakterileri yok eder.

 2. Problemler için kullanılan ilaçlara kimyasalsız alternatif.

 3. Cilt sarkmalarını önlemeye yardımcı olur.

 4. Cilde tazelik ve ferahlık verir.

 5. Akne problemleri ile savaşır.

 6. Yumuşak ve diri bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

 

       Led'ler Nasıl Çalışır ?

       Ledli ışık terapisi, birçok uygulamada kullanılan enerjiyi veren belirli dalga boylarındaki ışıkların kullanılmasıdır. Bu işlem fototerapi olarak da bilinmektedir. Işık şeklinde verilen enerji boyları cild'de problemlere neden olan bakterileri öldürerek cildin yaşlanmasını ve problem oluşmasını önler.

 

      Hangi Işık Rengi Hangi Problemde Kullanılır ?

 

Kırmızı Işık (650 - 730nm.)

      Ciltteki kolajen dengesini sağlar ve Elastin üretimini arttırır. Artan Elastin üretimiyle birlikte cilddeki sarkmaların önüne geçer cildi toparlar ve daha genç bir görünüm sağlar. Kılcal damarların akış hızını arttırarak hızlı taşınan kan cildi daha hızlı tedavi etmektedir bu olay anti-aging özelliği sağlamaktadır. 

 

Mavi Işık (430 - 450nm.)

        Ciltteki iltihaplı sivilce,sebum ve akne gibi mikrop barındıran problemlerde 430-450nm. ışık ile çalışarak bakterilerin öldürülmesinde oldukça etkildir. Uygulama sonrası sivilcelerin söndüğü, sebum dengesinin sağlandığı ve tıkalı gözeneklerin açılarak cildin nefes alması sağlanmakdır. Ciltteki gözenek açıklığını sıkılaştırır ve leke'den arındırır.

 

Yeşil Işık (525 - 550nm.)

          Renk pigmentlerinin dengelenmesinde mavi ışıktan çok daha etkilidir. Leke problemlerinde seanslara bağlı olarak rengin açıldığı kanıtlanmıştır. Ayrıca kılcal damarların esnemesini sağlamaktadır. Cilt yüzeyinden görünenen damarlı yapıyı ortadan kaldırır cilde ferahlık ve tazelik sağlamaktadır.

 

Sarı Işık (590nm).

         Özel olarak işlenmiş 590nano metre dalga boyu ile hücrelerin oksijenle buluşmasını sağlar ve kaybettiği enerjiyi toparlamasına yardımcı olur. Farklı renge bürünmüş lekeli ciltteki pigmentlerin ayrıştırılmasını sağlar. Çökmüş ve ışık kaybetmiş cildin toparlanmasında en etkili yöntemdir. Kırışıklık ve sarkmalarda başarı oranı yüksektir.

 

Açık Mavi Işık

       

         Hücre içi enerjiyi kademeli olarak arttırarak hücrenin beslenmesini sağlar. Metabolizmayı hızlandırmada etkindir.

 

Mor Işık

       

        Kırmızı ve Mavi ışığın birleşmesinden oluşan mor ışık, sivilceden arta kalan akne izlerinin onarımına yardımcı oluyor.

 

Lazer Işığı - Beyaz

         Deriye derinlemesine nüfuz eder, Kolajen üretilmesine yardımcı olarak ince çizgileri ve sarkmalara karşı daha iyi bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

CİLT BAKIMI

ÖNEMLİ NOT

Gelinlerimiz; sayfasında yayınlanan resimlerin mahremiyet açısından kopyalanması, çoğaltılması, sanal ortamlarda gösterilmesi kesinlikle yasaktır tüm hakları Kuaför Gelincik'e aittir.Aksi durumda T.C Mahkemelerinin hükümleri geçerlidir. 

RANDEVU ALIN

Fevzipaşa Caddesi Pınar Apt.No:265 Kat:1 Daire:1        FATİH / İSTANBUL

0212 974 99 25

0531 392 72 00

kuaforgelincik@gmail.com

AÇILIŞ SAATLERİ

 • Facebook - Black Circle
 • Kuaför Gelincik

 © 2019 Bu Sitenin Tüm Hakları Kuaför Gelincik'e Aittir.